Spotkanie w ramach „Szkoły Rodzica”

Czwarte spotkanie w ramach „Szkoły Rodzica” („Rodzina w Centrum – etap I”) miało charakter zajęć praktycznych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

Prowadził je doświadczony ratownik medyczny, który nie tylko przekazał podstawową wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim skupił się na ćwiczeniach praktycznych. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się m.in.:

  • zasad prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia ,
  • udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, w tym ułożenia w pozycji bezpiecznej,
  • technik tamowania krwotoków z nosa,
  • postępowania w przypadku zadławienia (u dziecka i osoby dorosłej),
  • resuscytacji krążeniowo–oddechowej (RKO) z wykorzystaniem fantomów ❤️‍🩹.